piątek, 15 kwietnia 2011

Sezon rozpoczęty

Uff, co to była za podróż. Zgodnie z wcześniejszymi zamiarami, w środę udałem się wraz z przyjaciółmi do Sękocina Nowego pod Warszawą. Celem naszej wyprawy był ostatni etap tuningu motocykla, a więc strojenie modułu zapłonowego na hamowni. Uprzedzając pytania, tłumaczę, czym to się je:

hamownia - urządzenie służące do pomiaru osiągów motocykla
strojenie modułu zapłonowego - programowanie pracy silnika w taki sposób, by uzyskać jak najlepsze osiągi uwzględniając przeprowadzone modyfikacje

Zanim jednak dotrzemy na miejsce, czeka nas podróż przez pół Polski. Nie uwierzycie, ale po drodze spotykamy wszystkie odsłony pogody: słońce, pełne zachmurzenie, deszcz, grad - jednym zdaniem "kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata". I chociaż autostrady są mocno rozkopane (przygotowania na Euro?), droga mija bardzo szybko. W przeciwieństwie do powrotu.

Wracając z Warszawy wpadamy w korek. Czas mija, a my ani na centymetr nie przesuwamy się do przodu. Całą ekipę bardzo rozbawił kierowca TIRa, który wyszedł z kabiny, obszedł ciężarówkę i zaczął sikać na prawe koło swojego pojazdu. Palant! Kolejny kwadrans mija i decyzja - jedziemy bocznymi drogami. Dobrze, że mamy ze sobą GPS-a. Jadąc przez pipidówki docieramy w końcu do naszej autostrady, omijając cały korek.

Szczerze mówiąc, towarzysząc tunerowi podczas jego prac nad moją maszyną uświadomiłem sobie, że tak właściwie w owym momencie rozpocząłem sezon 2011. Zakończyły się prace nad maszyną, a strojenie modułu HRC było uwieńczeniem pracy związanej z przygotowywaniem motocykla do zawodów. W poniedziałek kierujemy się na Automotodrom Brno, by tam odbyć pierwsze treningi po zimowej przerwie. Trzymajcie kciuki!

Poniżej parę zdjęć z hamowni :) (fot. Michał Lis - www.m-lis.xt.pl)


 Marek

2 komentarze:

  1. piękne cudo <3

    www.catsuperhero.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam do udziału w konkursie, który odbywa się u mnie na blogu!
    Do wygrania wysokie, żółte szpilki :)

    OdpowiedzUsuń

Followers / Obeserwatorzy