wtorek, 24 stycznia 2017

Mydlica Lekarska - tani i dobry żel do twarzy

Dobry żel do twarzy za małe pieniądze tak określiłabym ten specyfik. Poleciła mi go ekspedientka w sklepie ze zdrową żywnością, kiedy szukałam swojego ulubionego żelu do twarzy.
Mydlnica Lekarska od Fitomed, bo o niej mowa to żel zachwalany przez dermatologów. Wzięłam w ciemno i naprawę było warto. Do wyboru mamy dwa rodzaje: do cery suchej i wrażliwej lub do cery tłustej i trądzikowej. Po krótkim zastanowieniu wybrałam ten pierwszy (mam cerę mieszaną: czasem sucha, czasem jak świetlik świętojański nocą błyszczę). Zanim poczytałam o tym produkcie i zanim miałam go okazję przetestować ekspedientka zapewniła mnie, że jego skład jest bardzo dobrze dobrany, dlatego chciałabym przybliżyć go i też Wam.SKŁAD:
Aqua: woda
Saponaria Officinalis Root Extract: ekstrakt z korzenia mydlnicy lekarskiej, zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy 
Althaea Officinalis Root Extract: ekstrakt z korzenia prawoślazu, łagodzi podrażnienia, nawilża, przyśpiesza gojenie ran, regeneruje (źródło: https://blogkokoszki.eu)
Avena Sativa Officinalis Extract: ekstrakt z ziarna owsa, zawiera saponiny (awenakozydy A i B oraz awenacynę), polifenole oraz tokoferol, czyli witaminę E, która jest silnym przeciwutleniaczem.
Tilia Cordata Extract: lipa drobnolistna, ekstrakt z kwiatów z lipy, który zawiera olejek eteryczny, famesol, podobnie  jak aloes i rumianek. Działa jako środek łagodzący i zmiękczający; używany również w produktach do pielęgnacji oczu.
Melilotus Officinalis Extract: ekstrakt z ziela nostrzyka. Kumaryna redukuje przepuszczalność naczyń. Posiada właściwości przeciwrodnikowe. Substancja aktywna, antyseptyczna, przeciwzapalna, kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne
Coco Glucoside: Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów
Sodium Laureth Sulfate: sól sodowa siarczanu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego, jedna z najpopularniejszych substancji myjących - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Niestety składnik ten poza działaniem myjącym wykazuje również właściwości drażniące i (silnie) wysuszające skórę. Pocieszający jest fakt, że składnik nie wystepuje na początku listy składników.
Cocamidopropyl Betaine: Kokamidopropylobetaina, substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.  Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Może niestety drażnić, powoduje reakcje alergiczne, może wysuszać skórę u osób z wrażliwą skórą.
Coco Glucoside: substancja hydrofilowa pochodzenia roślinnego. Otrzymywana jest ze skrobi kukurydzianej i oleju kokosowego. Substancja myjąca. Jest bezpieczna dla środowiska i biodegradowalna. Bardzo łagodna dla skóry, nie powoduje podrażnień.
Glycerin: Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywnośći wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Z gliceryną kosmetyczną to jest różnie, raz czytamy że zapycha skórę pozornie ją nawilżając, drugi raz że napowietrznia ją. Jak to jest? Ja w każdym razie zawsze szukam kosmetyków bez tego składnika.
Peg-7 Glyceryl Cocoate: Polioksyetylenowany 7 molami tlenku etylenu monogliceryd kokosowy. Stabilizacja i poprawa wyglądu piany. Jako koemulgator wspomaga również działanie głównego emulgatora, który warunkuje powstawanie emulsji, poprzez połączenie fazy wodnej i olejowej. Emulsja to forma fizykochemiczna do której należą np. kremy czy balsamy.
Citric Acid: kwas 2-hydroksy-1,2,3- propanotrikarboksylowy, kwas cytrynowy. Konserwant. Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Regulator pH. Może wywoływać podrażnienia skóry, oczu i dróg oddechowych.
Parfum: Tym terminem określa się składniki zapachowe, najczęściej syntentyczne. Często pod tą nazwą kryją się substancje silnie uczulające (alergeny) lub kancerogenne. To chemiczne imitacje zapachów.
Dmdm Hydan-toin: 1,3-bis(hydroksymetylo)-5,5-dimetyloimidazolidyno-2,4-dion. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
Methylisothiazolinone: metyloizotiazolinon, substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem bakteryjnym – mikroorganizmami, które mogą być wprowadzane do produktu poprzez kontakt produktu ze skórą (np. w czasie nabierania kremu palcem) lub otoczeniem.

Methylchloroisothiazolinone: konserwant, wywołuje reakcje alergiczne. 

Jak widzicie te dobre zielone sładniki są w większej ilości w produkcie, a tymi złymi czerwonymi składnkami są konserwanty, a niektóre z nich uczulają.Stosowanie: 
Używam preparatu 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Produkt jest bardzo wydajny, niewielka ilość płynu wystarczy do umycia twarzy. Delikatnie się pieni i nie ma potrzeby powtarzania czynności. Bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu. Skóra po umyciu jest miękka i nawilżona. Nie podrażnił mi skóry i też nie piecze w oczy. 

Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to polski produkt i kosztuje jedynie 8zł do 12zł. Za taki skład i tyle zalet uważam, że jest to produkt warty zainteresowania. Przed użyciem przeczytalam opinie o produkcie i były zaskakująco dobre jednak na niektórych z nich produkt zadziałał wręcz odwrotnie i zamiast nawilżać skórę to ją ściągnął. Zachęcam do zapoznania się ze składem, gdyż niektórzy z nadwrażliwą skórą mogą mieć alergię na niektóre z wypisanych konserwantów. 


Post nie jest sponsorowany. 

3 komentarze:

 1. Nie słyszałam o nim jeszcze ;) pozdrawiam serdecznie; ) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o nim jeszcze ;) pozdrawiam serdecznie; ) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe jak u mnie spisał by się ten żel ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń

Followers / Obeserwatorzy